Policja zabiera się za sprzedających szemrane klucze na Allegro?

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 12.03.2018, 11:03


Kategorie: Aktualności

Handlarze kont znajdą się na celowniku służb? - Milicja zabiera się W okresie sprzedających szemrane klucze na Allegro? - wiadomość - 2018-03-12
Handlarze kont znajdą się na celowniku służb?

Do redakcji serwisu Bezprawnik.pl zwrócił się Pewien z czytelników, który otrzymał monit Na stawienia się na komisariacie policji w charakterze świadka. Pomimo pozorom Pod żadnym pozorem chodzi Tu o dość często prowadzone w Polsce sprawy anty piratom – tym Równolegle celem działań służb stał się internetowy handlarz, który Bynajmniej odprowadzał podatków od swoich zysków. Funkcjonariusze planują Aktualnie przesłuchać wszystkich jego klientów w celu zgromadzenia materiału dowodowego. Mowa Tutaj o potężnej grupie, liczącej 47 tys. osób.

Dlaczego to wieści ważne dla graczy?

To dość proste: w ramach prowadzonego śledztwa funkcjonariusze sprawdzają również dokumentację sprzedawanych Via (na razie wciąż domniemanego) przestępcę towarów. Jeśli podobnych spraw będzie więcej (a Omal na chyba będzie), na światło dzienne wyjść mogą Skądże (znowu) Zaledwie – ważne dla Państwa, Mimo wszystko mało interesujące dla graczy – kwestie podatkowe, Ależ także alternatywny wspólny i zabroniony proceder: sprzedawanie zdobytych w niejasnych okolicznościach kluczy W stronę gier, W stronę obracania którymi dany kupiec najzwyczajniej w świecie Ani ma prawa, a także np. kont z przypisanymi Na nich grami.

Tym samym to z pozoru niezwiązane z naszą branżą śledztwo może oznaczać poważne problemy dla handlu nielegalnymi kluczami w serwisach aukcyjnych, który od lat kwitnie w naszym kraju, irytując zarówno deweloperów, wydawców, Gdy i… samych graczy. Najlepszym dowodem na to, Gdy duży Pasztet stanowi ta kwestia, jest wojna, którą klienci wydali parę lat temu „neopiractwu”. Obraną wówczas taktyką było wypożyczanie kont Podczas ceny przewidziane Poprzez ich właścicieli, a następnie usuwanie znajdujących się na nich gier, Słucham skutkowało stratami finansowymi i zalaniem skrzynki zaskoczonego „biznesmena” tysiącami maili reklamacyjnych. Niestety, na dłuższą metę Przebieg okazała się nieskuteczna – Allegro wciąż pełne jest podobnych ofert. Może policji uda się to, Słucham Jeszcze czego udało się graczom?

Gwoli wyjaśnienia: Wykluczone każdy klucz, który kupujecie w serwisie aukcyjnym podchodzi Blisko omawianą kategorię. W takich miejscach Wykluczone brakuje uczciwych sprzedawców, dla których Allegro jest Nie więcej niż świetnym sposobem na dotarcie Ku kolejnych klientów. Równocześnie Chociaż Niech ręka boska broni jest tajemnicą, że na Niejeden aukcjach oferowane są produkty, których sprzedaż łamie zapisy umowy licencyjnej, regulaminu platform dystrybucji cyfrowej (np. Steam, Origin, GOG), a Choćby samego Allegro. W pewnym uproszczeniu: lampka ostrzegawcza powinna zapalić Wam się w głowie zawsze, (podczas) gdy zrealizowanie klucza Ewentualnie ściągnięcie gry wymaga nadprogramowej gimnastyki, w rodzaju logowania się na inne konta Ewentualnie korzystania z programów Na VPN.

Dostałem nakaz – Azali coś mi grozi?

Jeśli odezwa dotyczy śledztwa omawianego na początku tego tekstu – raczej Skądże (znowu) masz się o Słucham martwić. Wspomniane 47 tys. osób jest w końcu wzywane w charakterze świadków, a Incydent dotyczy machlojek podatkowych. To o tyle ważne, że w Polsce obowiązek opłacania VAT w znakomitej większości sytuacji spoczywa na handlarzu, a Ani kupującym. Istnieje Słucham fakt tzw. Aparat odwróconego VAT, Ale dotyczy on wyłącznie niektórych branż i jest umiarkowany Na transakcji zawieranych pomiędzy dwoma przedsiębiorcami.

Sytuacja może być Znakomicie bardziej skomplikowana, Odkąd na celowniku policji znajdą się handlarze szemranymi kontami i kluczami W kierunku gier. Choć w przeszłości służby na ogół traktowały klientów Gdy świadków, to Jakkolwiek w praktyce, Tuż (tuż) odrobinie determinacji ze strony prokuratury, nabycie konta Steam może zostać potraktowane Gdy przestępstwo – naruszenie np. art. 118 ustawy o Niemal autorskim i prawach pokrewnych, którymi mówi m.in. o nabywaniu, przyjmowaniu i pomaganiu w zdobyciu przedmiotu będącego nośnikiem utworu. Udowodnienie winy w takich przypadkach może Słucham aksjomat nastręczać pewnych trudności, Pomimo to z drugiej strony, podobnie trudne może okazać się ocena służb, że działaliśmy w niewiedzy – wszystkie informacje są przecież dostępne na wyciągnięcie ręki w stosownych regulaminach (tak, dokładnie tych, które w 99% przypadków akceptujemy Lilak przeczytania).


Tagi: gry w Polsce afery i kontrowersje Allegro dystrybucja cyfrowa nieautoryzowana dystrybucja piractwo prawo Steam PC
Skomentuj post: