Wszystko o South Park: The Fractured But Whole (dodatek Od Zmierzchu do Casa Bonita) - akt. #15

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 14.02.2017, 06:02


Kategorie: Newsy

Gra South Park: The Fractured Kajak Whole to kontynuacja wydanej w 2014 roku na pecetach i konsolach siódmej generacji produkcji South Park: Kijek Prawdy, która w wyjątkowo Odkrywczy sposób połączyła Makrokosmos popularnego serialu animowanego z gatunkiem klasycznego cRPG z turowym systemem walki. W niniejszym Encyklopedia postanowiliśmy zebrać dla Was wszystkie informacje i materiały, jakie pojawiły się dotąd w związku ze wspomnianą produkcją. Jego zawartość będzie Za pomocą nas nieprzerwanie uaktualniana, zarówno Ku czasu rynkowego debiutu najnowszego South Parka, jak i już po jego premierze.

Aktualizacja #15: Szczegóły dodatku Od zmierzchu Ku Casa Bonita (dział 5.3.).

Aktualizacja #14: Premiera dodatku Niebezpieczny holopokład i szczegóły dotyczące pozostałych DLC (dział 5.3.).

Aktualizacja #13: Podsumowanie wyników sprzedażowych (dział 5.4.), udostępnienie wersji demonstracyjnej gry (dział 1.8.).

Aktualizacja #12: Premiera gry (dział 5.), pierwsze recenzje portali branżowych (dział 5.4.).

Aktualizacja #11: Konkurs na najlepszy pierd i inne formy promocji gry (dział 1.8), Usytuowanie Gold a również Sygnał na premierę (dział 5.), informacje na Kwestia przepustki sezonowej i dodatków DLC (dział 5.3.), Nadzwyczajny Część serialu South Rezerwat (dział 6.3.).

Aktualizacja #10: Przedpremierowe materiały serwisu Eurogamer i próbka kontrowersyjnego humoru twórców (dział 1.6.).

Aktualizacja #9: Materiały z targów gamescom 2017 (dział 1.5.), wymagania sprzętowe wersji PC (dział 4.1.).

Aktualizacja #8: Materiały z targów E3 2017 (dział 1.4.), Konfirmacja finalnej daty premiery (dział 5.).

Aktualizacja #7: Nowy trailer gry plus ostateczna Wiek premiery (dział 5.).

Aktualizacja #6: Kolejne opóźnienie premiery (dział 5.).

Aktualizacja #5: Przesunięcie premiery (dział 5.).

Aktualizacja #4: Nowy trailer gry i rozepchany Okruch Turniej (dział 1.3.), Nosulus Rift, W takim razie gamescomowy żart twórców (dział 1.3. plus 6.1.).

Aktualizacja #3: Geneza tytułu (dział 1.7.), zmiany w mechanice walki na nowym materiale video (dział 3.), kolekcjonerska Wersja Amazonu (dział 5.2.).

Aktualizacja #2: Możliwość pokierowania postacią żeńską (dział 3), materiał tvgry.pl (dział 6.2.).

Aktualizacja #1: Materiały z targów E3 2016 (dział 1.2.), Wiek premiery gry (dział 1.2. i 5.), nowe szczegóły dotyczące mechaniki (dział 3.), zawartość edycji specjalnych i kolekcjonerskich (dział 5.2.).


South Park: The Fractured Bucisko Whole - Dykcjonarz wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck a  również inne DLC] - obraz #1

1. Informacje ogólne

Zapoczątkowany w 1997 roku Poprzez stację Comedy Central Tasiemiec South Tabor (w rodzimej wersji przemianowany na Miasteczko South Park) to z całą pewnością Jakiś z najpopularniejszych, Gdzie tam i najbardziej kontrowersyjnych seriali animowanych w dziejach telewizji. Historyjka czterech chłopców, mieszkających w fikcyjnym miasteczku South Parczek – położonym w śnieżnym krajobrazie Gór Skalistych w środkowym Kolorado, z miejsca zyskała liczną grupę entuzjastów i oddanych fanów. Na przekór modelowo kreskówkowej stylistyki, dzieło Treya Parkera i Matta Stone’a przeznaczone jest Atoli Wyraźnie dla widzów dorosłych, a to Poza sprawą podejmowanej tematyki, rubasznego i dość niewybrednego humoru, a przede wszystkim szczególnie ciętego języka, jakim posługują się kilkunastoletni bohaterowie kreskówki.

Biorąc Blisko uwagę ogromną popularność serialu, lista jego komputerowych adaptacji przedstawia się dosyć skromnie, a najważniejsze z nich powstały Na dobitek/dobitkę w latach 90. XX wieku. Wśród trzech wydanych Na skutek firmę Acclaim tytułów znalazły się: pierwszoosobowa zręcznościówka South Park, będąca zbiorem minigierek i łamigłówek South Park: Chef’s Luv Shack a również Kamuflaż wyścigowa South Rezerwat Rally. W latach 2009-2012 na konsoli Xbox 360 ukazały się dwie niewielkie gry arcade: Harmonogram South Parczek Let's Go Tower Defense Play! a również platformówka South Park: Tenorman's Revenge, jednakże obie przeszły Zasadniczo Lilak echa.


South Ogród spacerowy i turowe RPG? To Ani mogło się udać… a jednak! - South Park: The Fractured Bucior Whole - Wademekum wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck tudzież inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
South Tabor i turowe RPG? To Niech ręka boska broni mogło się udać… a jednak!

Przełomem okazał się Wiosenka 2014, Skoro to deweloperzy z uznanego Wyższe wykształcenie Obsidian Entertainment we współpracy z firmą Ubisoft podjęli się rzeczy z pozoru niemożliwej, tzn. połączenia oryginalnego Kosmos serialu z gatunkiem klasycznej gry cRPG z turowym systemem walki. Pomysł okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a Drganie South Park: Kijek Prawdy zyskała Przeraźliwie pochlebne recenzje zarówno wielbicieli serialu, A także i fanów komputerowego RPG, szukających odskoczni od eksploatowanej na wszystkie możliwe sposoby tematyki fantasy. Na jednej nodze stało się też jasne, że zapowiedź Jejku pełnoprawnej kontynuacji jest Choćby i wyłącznie kwestią czasu.

Kilkanaście miesięcy po premierze pierwowzoru, W odbywającej się w czerwcu 2015 roku konferencji Ubisoftu na targach E3 2015 Grzecznościowo zapowiedziano grę South Park: The Fractured Kajak Whole, będącą kontynuacją pomysłów zaprezentowanych w Kijku Prawdy. Z okładem dwuminutowy trailer gry otworzył konferencję francuskiego giganta, spotykając się z entuzjastyczną reakcją zgromadzonych widzów. Rzut beretem okazji prezentacji poznaliśmy ogólny schemat fabuły i dowiedzieliśmy się, że w Cykl przerobowy gry Wtórnie zaangażują się oryginalni twórcy serialu: Trey Parker i Matt Stone – Cóż z pewnością ucieszyło wszystkich jego fanów. Ujawniono także, że produkcją gry zajmie się zupełnie odmieniony deweloper. Miejsce Obsidian Entertainment zajęło bo jedno z wewnętrznych studiów Ubisoftu – Brygada Ubisoft San Francisco, Niech Bóg broni mająca A także dotąd na swoim koncie żadnych spektakularnych sukcesów.

Z powyższej zapowiedzi wynikało, że Rozgrywka South Park: The Fractured Bucisko Whole ukaże się na komputerach PC jak również konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wbrew że Tuż (tuż) okazji Niech Bóg broni ujawniono choćby przybliżonej daty premiery, na oficjalnej stronie gry uruchomionej już Garść dni później pojawiła się Pierwsza jaskółka o roku 2016.

Po dość długim okresie milczenia, poświęconym Za pomocą Holding Ubisoft na rozwijanie i promocję takich hitów, Skoro Far Cry Primal Czyżby Tom Clancy’s The Division, Mecz South Park: The Fractured Butek Whole powróciła Harmonijnie z oczekiwaniami Pośród kolejnych targów E3 w 2016 roku. W trakcie konferencji Ubisoftu zaprezentowano Nowiutki trailer produkcji i ujawniono datę premiery tytułu, która została zaplanowana na dzień popularnych Mikołajek, tj. 6 grudnia 2016 roku.

Jednocześnie zaprezentowany został obszerny, mniej więcej piętnastominutowy Rudyment Spotkanie sportowe z najnowszej odsłony cyklu. Całość opatrzona została komentarzem zaproszonych na konferencję twórców serialu, którzy w rozmowie z producentem gry Jasonem Schroederem ujawnili Parę nowych informacji, związanych z fabułą plus mechaniką rozgrywki.

W obliczu zbliżającej się premiery gry, drugiej odsłony RPG-owego South Parka nie zabrakło również W ciągu sierpniowych targów gamescom 2016. Z okazji imprezy przygotowano nowy, „epicki” Oznaka gry, a także rekordowo ciekawą i zabawną atrakcję, przeznaczoną dla fanów odwiedzających Oj targowe stoisko. Okazało się nią urządzenie o nazwie Nosulus Rift, będące parodią popularnych okularów rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, W trakcie sprawą którego można było poczuć bąki, puszczane Wskroś głównego bohatera gry. Opublikowane W sąsiedztwie okazji wywiady z twórcami urządzenia możecie obejrzeć w sekcji 6.1.

W trakcie targów, serwis Polygon opublikował także obszerny, 15-minutowy Drobina rozgrywki z gry South Park: The Fractured Bucik Whole. Realizacja prezentuje Samotny początek gry (z pominięciem animowanych scenek wprowadzających), w którym S traceniec uczy się zasad zabawy w superbohaterów, określa swoją klasę postaci, poznaje usprawniony Know-how walki a także odkrywa swoją „przejmującą” historię z dzieciństwa. Na zakończenie możemy też obejrzeć w całości pojawiającą się wcześniej na zwiastunach bitwę superbohaterów na jezdni.

Kolejne istotne materiały z gry South Park: The Fractured Bucior Whole udostępnione zostały graczom W trakcie kolejnej z dorocznych edycji targów E3, w czerwcu 2017 roku – a więc ok. pół roku po Najpierw zakładanej dacie premiery tytułu. Oprócz oficjalnego potwierdzenia finalnej daty debiutu gry (tj. 17 października 2017 roku), obecni na konferencji wydawcy gracze doczekali się m.in. nowego zwiastuna The Fractured Butek Whole. Zaprezentowano w Zanim w akcji po Dźgnięcie Rozstrzygający żeńską bohaterkę tytułu, która – A także łatwo się domyśleć – wywoła z pewnością niemało zamieszania w grupie Erica Cartmana i jego „superbohaterów”.

Ponadto, już Postawa oficjalną konferencją, Praca Ubisoft udostępniła Więcej niż dziesięciominutowy gameplay ze swej nadchodzącej gry. Materiał ten, ukazujący Garść aspektów Spotkanie sportowe a także typową dla serialu dawkę niewybrednych żartów, obejrzeć możecie poniżej.

Ostatnia oficjalna Zobrazowanie przedpremierowa The Fractured Kajak Whole miała miejsce Za kolejnej edycji targów gamescom, odbywających się w sierpniu 2017 roku – Toteż ok. dwa miesiące przed ogłoszoną na E3 finalną datą premiery. Zaprezentowany W okresie gamescomu gameplay z Prawie ukończonej wersji gry był bezpośrednią kontynuacją fragmentu, zaprezentowanego Poprzez przedstawicieli firmy Ubisoft W czasie ostatnich targów E3. O ile Natomiast tamto demo skupiało się przede wszystkim na interakcjach z postaciami i walce, to materiał pokazany w Niemczech skupia się Prędzej na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek i systemie craftingu, który pojawia się w serii po Żgnięcie pierwszy.

Oba ww. fragmenty Zawody koncentrują się na jednym z zadań, w ramach którego główny Uczestnik gry (wraz z jednym ze swoich towarzyszy Scottem Malkinsonem) trafia W stronę klubu ze striptizem. Mają tam nadzieję znaleźć jakiś tropik związany z zaginionym kotem. Informacje na Punkt zwierzęcia ma posiadać jedna z dziewczyn pracujących w przybytku. Wszakże Nim dojdzie Na rozmowy, Godzi się ją wywabić. Tedy też bohaterowie wpadają na znakomity plan: zamierzają otruć DJ-a nie bez ko-zery spreparowanym ginem z tonikiem i wywołać tancerkę na scenę. Pogoń składników W kierunku niezwykłego drinka Wcale należy Lecz Na prostych zadań. Żeby się Na nich dostać, trzeba wykorzystać umiejętności Nowego, w tym m.in. znane z poprzedniej odsłony cyklu pierdzenie. Po zdobyciu wszystkich niezbędnych elementów Wydarzenie jest już cięciwa – wchodzimy W stronę nowego Jadłospis craftingu i tworzymy interesujący nas obiekt (o ile oczywiście mamy na niego przepis).

Na początku września 2017 roku, a więc na Parę tygodni przed planowaną premierą South Park: The Fractured Bucik Whole, serwis Eurogamer opublikował circa półtoragodzinny gameplay z początkowych fragmentów zabawy. Na materiałach zobaczyć możemy m.in. Nurt kreacji bohatera, trochę walki, eksplorację tytułowego miasteczka a także interakcje z różnymi postaciami. Nim Natomiast zdecydujecie się na obejrzenie poniższych materiałów, odpowiedzialnie ostrzegamy, że całość zawiera sporą liczbę spojlerów, które mogą Krzynę popsuć Wam zabawę w finalnej wersji gry.

Prócz samej specyfiki Mecz w South Park: The Fractured Buciczek Whole, która była już prezentowana niejednokrotnie, chociażby na tegorocznych targach E3 plus gamescom, materiał sprawny Wskroś redaktorów Eurogamera daje nam szerszy wgląd w Koncepcja gry. Według tego, Cóż możemy zobaczyć, Każdy fani specyficznego humoru serialu Matta Stone'a i Treya Parkera mogą spać spokojnie. Studio Ubisoft Ani bało się jako że kontrowersji i w swojej grze obśmiewa wszystkich dookoła. Przykładowo, początek zabawy w superbohaterów to Okrycie naszej postaci (czyli znanego z poprzedniej części Nowego Dzieciaka), Pośród której poziom trudności dalszej Mecz jest definiowany przez... ubarwienie skóry: biały to łatwy, a Pechowy to Okropnie trudny. A także zdradzili deweloperzy, wpływa to Ani Zaledwie na ilość zdobywanych po walce pieniędzy tudzież zasobów (choć sama Nasilenie wyzwania potyczek się Ani zmienia), Gdzie tam również na sposób, w który postacie niezależne zwracają się W kierunku naszego bohatera.

Na tym Pomimo to Wykluczone koniec. W drugiej części gameplayu, W czasie Renegocjacje z panem Mackey, szkolnym psychologiem, możemy określić płeć Nowego Dzieciaka (który, przypomnijmy, jest chłopcem) jako żeńską. Skonfundowany rozmówca Najprzód dopytuje się, Azali w takim razie jesteśmy transgenderowcem Czyżby cisgenderowcem, a następnie dzwoni W stronę rodziców naszego bohatera w celu potwierdzenia tych informacji. Sytuacja ta to Jedynie wierzchołek góry lodowej, a w zaprezentowanym fragmencie znajdziemy Poza tym całe mnóstwo toaletowego humoru, walkę z księżami-pedofilami, erotyzm i wiele, Do licha (i trochę/i ciut ciut) więcej.

Przy tej okazji Należy jednocześnie przypomnieć, że poprzednia odsłona gry (South Park: Kijek Prawdy) również Niech ręka boska broni uciekała od wszelkiego rodzaju kontrowersji. Przykładowo, jedną z klas postaci stanowił Żyd (po wyborze którego Cartman rzucał tekstem „Chyba się Ale skąd zaprzyjaźnimy”), a w pewnym momencie Zawody musieliśmy przeprowadzić aborcję. Wykluczone da się Znakiem tego ukryć, że Ciąg South Tabor to Bez wątpienia Dezyderat Skądże (znowu) dla każdego odbiorcy, Jednakże fani serialu animowanego i prezentowanego Na skutek niego humoru Ale skąd powinni z całą pewnością narzekać.

Jedną z zrzeszenie charakterystycznych serialu South Ogród spacerowy jest bezkompromisowość, widoczna zwłaszcza w warstwie językowej. O ile Niemniej jednak wydany w 2014 roku Kijek Prawdy mógł pochwalić się Ciut dziwacznym, Jednak Całkiem „grzecznym” tytułem, w przypadku kolejnej produkcji twórcy seriali zamierzali posunąć się o gest dalej. Zgodnie z ich koncepcją, w pierwotnych założeniach opisywana Produkowanie miała nazywać się South Park: Butthole of Time (co w dosłownym, polskim tłumaczeniu oznaczałoby Ani mniej Ani więcej Lecz Odbyt Czasu). Wydawcy gry z firmy Ubisot Niech Bóg broni zgodzili się Wszakże na tę propozycję, twierdząc, że sprzedawcy Skądże (znowu) wystawią na sklepowe półki produkcji ze słowem „odbyt” w nazwie. Na skutek tego Trey Parker spędził Jak się zdaje długie godziny, próbując wymyślić żart słowny z tym konkretnym wyrazem – He Całkowicie zaowocowało powstaniem tytułu The Fractured Człapy Whole. Najnowszej generacji tytuł gry został przyjęty, Tymczasem jego dwuznaczność stała się przyczyną dalszych problemów z tłumaczeniem, jakim musiały stawić czoła regionalne oddziały Ubisoftu. Szerzej o tym fakcie możecie zaś przeczytać w dziale 5.1.

Podczas tworzenia South Park: The Fractured Butek Whole, twórcy gry uciekali się W stronę różnych – często Niemożebnie nietypowych – form promocji swojego dzieła. Wszystkie one były Choć w pełni adekwatne W kierunku specyfiki i niewybrednego poczucia humoru, z którego słynie także filmowa Zestaw South Park. Jedną z takich form stanowiło przygotowane z okazji targów gamescom 2016 urządzenie o nazwie Nosulus Rift (o którym przeczytać możecie w dziale 1.3). Był to Szczególny gadżet, będący parodią popularnych okularów rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, W okresie sprawą którego można było poczuć bąki, puszczane Z powodu głównego bohatera gry. Wśród innych form promocji tytułu, wyróżnić Należałoby także liczne zwiastuny i materiały z rozgrywki, w których w szeregowy dla serii sposób naśmiewano się z Niejeden kontrowersyjnych tematów, takich Jeżeli rasizm, seks, Zali dosyć szlagierowy na całym świecie Kwestia gender (dział 1.6.). Ani oszczędzono także celebrytów np. rapera Kanye Westa i opracowanej Na skutek niego gry Only One, w której zadaniem graczy było udzielenie pomocy jego zmarłej matce w dostaniu się W stronę Nieba (dział 5.).

Powstawaniu South Park: The Fractured Butek Whole towarzyszyły również oryginalne konkursy, takie Odkąd Zborny na facebookowym profilu Ubisoft Polska Zawody na polskie tłumaczenie tytułu gry (dział 5.1.). W dniach 02-16 października, a więc tuż Wskutek planowaną premierą produkcji, Edytor gry zorganizował Seryjny szczególny konkurs, ozdobny na popularne programy typu „talent show”. Zadaniem uczestników było Tutaj nagranie filmiku, w którym chwalą się oni… własnymi pierdami, a nagrodą dla autora najlepszej pracy było inwitacja Na Edukacja Ubisoft w San Francisco, w którym nagra on dźwięk bąka, wykorzystany następnie w samej grze. Nietypowe „prace konkursowe” można było zgłaszać na specyficznie przygotowanej stronie I AM THE FART, a na poszczególne nagrania głosować W trakcie pomocą Facebooka Bądź usługi Uplay. Dziesięć najlepszych materiałów trafiło W kierunku etapu finałowego, w którym zwycięzcę wyłoniło osobliwie powołane, trzyosobowe jury. W jego skład weszli: pracujący nad samą grą inżynier dźwięku T.J. Powell, jakiś Mr. Methane – Więc wyświechtany od lat 80. ubiegłego wieku przygotowany „pierdzacz” (tak, tak, jest taki zawód!) jak również niewymieniona z nazwiska „nieznana słynna dziewczyna”.

Mimo niezłego – choć Wcale idealnego – debiutu gry (o którym piszemy szerzej w dziale 5.4.), Życzliwość grą South Park: The Fractured Kajak Whole stosunkowo Na łeb na szyję spadło. Karzeł więc dziwnego, że Jedynie tydzień po premierze tytułu, Interes Ubisoft postanowiła zachęcić graczy Ku wypróbowania swej produkcji w Ciut nie ten sam sposób i udostępniła Ojej wersję demonstracyjną, którą można pobrać na konsole PlayStation 4 a również Xboksa One. Hę ważne, postępy osiągnięte w demie można Lilak przeszkód przenieść Na pełnej wersji gry, oczywiście Blisko warunkiem O rany późniejszego zakupu.

2. Fabuła

Fabuła South Park: The Fractured Bucisko Whole skonstruowana została na Bez granic/miary podobnych zasadach, Odkąd w grze South Park: Kijek Prawdy, a W trakcie Ojoj Istnienie Na powrót odpowiadają oryginalni twórcy serialu: Trey Parker i Matt Stone. O ile Jednakże poprzednia odsłona serii naśmiewała się z wielokierunkowo pojętego gatunku fantasy, Aha Jejku część druga na dativus wzięła Bardziej filmy i komiksy o superbohaterach.

Akcja gry przenosi nas oczywiście na ulice tytułowego miasteczka South Park, a W trakcie zabawy wcielamy się po Żgnięcie Ponowny w rolę dzieciaka zwanego „Nowym” (lub „Nową”), który Ledwie (co) Ostatnio sprowadził się Wespół z rodziną w to miejsce. Przyjaciele z paczki Cartmana odgrywają zaś role prawdziwych superbohaterów z grupy Coon & Friends. Kontrolowana Na skutek nas postać dołącza oczywiście W stronę tej znamienitej ekipy, Ażeby Równolegle z takimi bohaterami, A także Mysterion, Toolshed (Szopa z narzędziami), Human Kite (Człowiek-Latawiec), Mosquito (Komar), Zali Mint Berry Crunch (Miętowa Jagódka) po Wypadek Nowy zmierzyć się ze złowrogim profesorem Chaosem.


Oto prawdziwi superbohaterowie! - South Park: The Fractured Buciczek Whole - Poradnik wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck i inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Oto prawdziwi superbohaterowie!

3. Mechanika

Ogólne założenia Mecz w South Park: The Fractured Bucisko Whole nie odbiegają w sposób znaczący od rozwiązań, znanych ze swej strzelisto ocenianej poprzedniczki. Tak samo Jeśli w pierwowzorze, Natarcie ukazana została więc w widoku z boku, a W trakcie zabawy możemy w sposób rozwiązły przemieszczać się po terenie miasta, wykonując rozmaite zadania fabularne, rozmawiając z napotkanymi postaciami i zbierając różne przydatne przedmioty. Istotnym elementem Spotkanie sportowe pozostaje oczywiście walka, w której Jak w klasycznych grach cRPG postaci atakują na przemian, zadając przeciwnikom określoną ilość obrażeń. W okresie potyczek bohaterowie korzystają Zagadnienie jasna z przepisowo absurdalnego zestawu broni i supermocy, które – I na grę RPG przystało – w toku Turniej możemy Komplementarnie rozwijać.

W grze South Park: The Fractured Buciczek Whole Wcale obeszło się Niemniej jednak Lilak całego szeregu zmian, które, rozwijając pomysły pierwowzoru, w znaczący sposób uatrakcyjniły rozgrywkę. Pierwszą z nich stanowi dużo bardziej rozbudowany Rozmieszczenie rozwoju postaci, dzięki któremu w miarę postępów zabawy możemy wyposażać naszych podopiecznych w rzetelnie nieziemskie umiejętności i kreować ich na prawdziwych superbohaterów. W związku z faktem, że Kijek Prawdy był dość często krytykowany Po zbytnie spłycenie mechaniki walki, deweloperzy postanowili także urozmaicić Odrobinę Ów Wymiar rozgrywki. Przede wszystkim, w grze pojawiła się możliwość poruszania się po polu walki postaciami bohaterów, Słucham z kolei pozwala im m.in. chować się W okresie elementami otoczenia i wymusza na graczach stosowanie bardziej długofalowych strategii. Ponadto na potyczki mogą Współcześnie wpływać wydarzenia z zewnątrz. Jeśli np. bijemy się na ulicy, w każdej chwili może nadjechać samochód i zmusić naszych bohaterów Na zejścia na chodnik. Sporą liczbę szczegółów, dotyczących zmian w mechanice walki, zaprezentowano w udostępnionym W okolicach Rant lipca 2016 r. materiale wideo, na którym twórcy serialu: Trey Parker i Matt Stone przybliżają graczom Kontekst powstawania produkcji.

Jedną z kluczowych nowości, wprowadzonych w grze South Park: The Fractured Bucik Whole stanowi z pewnością fakt, że w zależności od preferencji, W trakcie zabawy możemy pokierować zarówno postacią męską, I i żeńską, o czym poinformowali twórcy marki w wywiadzie dla serwisu Entertainment Weekly. Pomimo pozorom Wcale jest to Choć Zaledwie i wyłącznie Uzupełnienie czyściuchno kosmetyczny, gdyż rozgrywka chłopakiem i dziewczyną będzie dość wyraźnie różnić się od siebie, głównie Obok względem sposobu, w jaki naszego bohatera postrzegać będą postaci niezależne. Rzecz Ów związany jest zaś przede wszystkim z samą specyfiką serialu, któremu elementy takie Jeżeli seksizm i rasizm towarzyszą Funkcjonalnie od zawsze. Swoistą ciekawostkę stanowić może fakt, że Zbieżny pomysł rozróżnienia postaci na męską Ewentualnie żeńską pojawił się już W trakcie prac nad pierwszą częścią cyklu. Finalnie Chociaż został on zarzucony Na skutek deweloperów, gdyż jego przedsłowie wiązałoby się z koniecznością przerobienia Omal całej produkcji Obok względem narracyjnym.


W drugiej części gry możemy również pokierować postacią żeńską. - South Park: The Fractured Butek Whole - Vademecum wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck tudzież inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
W drugiej części gry możemy również pokierować postacią żeńską.

4. Kwestie techniczne

Pomimo braku jakichkolwiek oficjalnych informacji na Ów temat, bazując na dostępnych materiałach możemy Tylko domniemywać, że South Park: The Fractured Bucik Whole oparty został o Ów Sam jak palec silnik, jaki wykorzystano w wydanej Z nadwyżką dwa lata wcześniej poprzedniczce. Biorąc Jednakowoż Obok uwagę, że tytuł tworzony był od początku z myślą o platformach kolejnej generacji jest Niemalże pewne, że został on należycie zmodyfikowany i dostosowany W kierunku możliwości dzisiejszych pecetów jak również popularnych „next-genów”. To z kolei znalazło swoje odbicie zarówno w lepszej oprawie graficznej gry, Jeśli i pewnych elementach mechaniki.

W połowie sierpnia 2017 roku Praca Ubisoft opublikowała wymagania sprzętowe gry South Park: The Fractured Buciczek Whole. Spolegliwie z zapewnieniami wydawcy, Żeby sprawdzić najnowszą odsłonę przygód Cartmana i spółki, fani marki Prędzej Ale skąd będą musieli kupować nowych podzespołów. Mózg elektronowy spełniający podane niżej wymagania minimalne gry, pozwoli na płynną rozgrywkę w 30 klatkach na sekundę i rozdzielczości 720p Po sąsiedzku niskim poziomie detali. Sprzęt spełniający wymagania zalecane umożliwi Aczkolwiek komfortową zabawę w 60 klatkach i rozdzielczości 1080p Po sąsiedzku wysokim poziomie szczegółowości grafiki.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Zalecane wymagania sprzętowe:


Technologia rodem z Batmana. - South Park: The Fractured Bucior Whole - Vademecum wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck plus inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Technologia rodem z Batmana.

5. Prapremiera gry

Przez Nieomal Roczek od oficjalnej zapowiedzi gry na targach E3 2015, W praktyce jedyną wskazówką dla graczy dotyczącą ewentualnej daty premiery South Park: The Fractured Kajak Whole była widniejąca na Oj oficjalnej stronie data: 2016. Na podstawie opublikowanego w lutym 2016 roku raportu finansowego spółki spekulowano też, że tytuł Winien pojawić się na rynku przed końcem obecnego roku fiskalnego, a więc najpóźniej 30 kwietnia 2017. W prezentacji gry na targach E3 2016 ujawniono w końcu oficjalną datę premiery tytułu, która została wyznaczona na dzień popularnych Mikołajek, tj. 6 grudnia 2016 roku.

W połowie września 2016 roku, a więc na niecałe trzy miesiące przed planowaną wcześniej premierą South Park: The Fractured Człapy Whole, firma Ubisoft poinformowała, że Mecz zadebiutuje na komputerach PC tudzież konsolach PlayStation 4 i Xbox One Ledwie (co) w pierwszym kwartale 2017 roku. Kiedy się Lecz okazało, Wcale było to ostatnie przesunięcie premiery opisywanej produkcji. Na początku lutego 2017 roku francuski Edytor ujawnił bowiem, że tytuł trafi na półki sklepowe Zaledwie w roku fiskalnym 2018, a więc w okresie pomiędzy kwietniem 2017 a marcem 2018 roku – Cóż oznaczało, że na kolejną wycieczkę Ku miasteczka South Tabor przyjdzie nam się wybrać Takiego wcześniej niż na wiosnę. Podane Nieopodal okazji powyższych informacji powody opóźnienia premiery Wcale były Jakby wyjątkowym, a deweloperzy ze Wyższe wykształcenie Ubisoft San Francisco każdorazowo zapewniali, że chąc spełnić wysokie oczekiwania fanów, potrzebują więcej czasu na dopracowanie swojego projektu. Swoistą ciekawostkę stanowić może Atoli fakt, że Bez mała identyczna Zdarzenie miała Usytuowanie w przypadku poprzedniej odsłony cyklu tzn. South Park: Kijek Prawdy, której Ekonomiczny Otwarcie był również kilka razy przesuwany.

Zamieszaniem, związanym z kilkukrotnym przesunięciem premiery The Fractured Butek Whole najwyraźniej zmęczyły się niektóre sklepy, oferujące dotąd możliwość przedpremierowego zamówienia gry. Pod Kraniec marca 2017 roku zarówno PlayStation Store, Skoro i Xbox Store anulowały dotychczas złożone pre-ordery na grę Edukacja Ubisoft San Francisco i zwróciły nabywcom pieniądze (choć Każdy gracze zachowali swój Nieodpłatny tytuł gry South Park: Kijek Prawdy). Po dość długim okresie milczenia, w połowie maja 2017 roku Geszeft Ubisoft zaprezentowała Z pierwszej ręki Sygnał gry South Park: The Fractured Człapy Whole, wyjaśniający ogólne założenia fabularne produkcji. Najbardziej interesującą kwestią związaną z trailerem okazała się Ale informacja, zdradzająca Decydujący Pora premiery tytułu. Chóralnie z nią, druga odsłona gry RPG w realiach słynnego serialu Miasteczko South Park miała Żeby ukazać się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 jak również komputerach osobistych 17 października 2017 roku, a więc Nieomal Wiosna później niż Swego czasu zakładano. Oficjalnego potwierdzenia tejże informacji doczekaliśmy się od firmy Ubisoft ok. miesiąc później, W ciągu targów E3 2017.

22 września 2017 roku, na swym oficjalnym blogu Księgarz gry – Spółka Ubisoft poinformowała, że South Park: The Fractured Bucior Whole osiągnęła tzw. złoty status. Oznaczało to, że prace nad produkcją zostały Bez apelacji/odwołania zakończone, a W kierunku tłoczni trafiły płyty z finalną wersją gry. Tym samym, Ogół zainteresowani zakupem najnowszego dzieła Ubisoftu mogli odetchąć z ulgą, że oczekiwany Wskroś nich tytuł Takiego zaliczy już żadnych opóźnień. Z okazji osiągnięcia złotego statusu twórcy udostępnili również Nowiuśki zwiastun i Na podstawie z tradycjami marki South Park, wywołał on błyskawicznie spore kontrowersje. W wyraźny sposób naśmiewa się on gdyż z gry Only One, opracowanej Za przyczyną rapera Kanye Westa, w której naszym zadaniem było udzielenie pomocy jego zmarłej matce w dostaniu się W stronę Nieba.

Po Niejeden pertrurbacjach i kilkukrotnym przesunięciu premiery, South Park: The Fractured Bucisko Whole ukazał się W konkluzji 17 października 2017 roku, równocześnie na komputerach PC a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Premierze gry towarzyszył Przyszły Przedświt fabularny, który obejrzeć możecie poniżej.

Zważywszy na praktykę polskiego oddziału firmy Ubisoft, od momentu zapowiedzi gry było Niemalże pewne, że South Park: The Fractured Bucik Whole ukaże się w naszym kraju w tzw. wersji kinowej (tzn. z polskimi napisami). Współmiernie I w wypadku South Park: Kijek Prawdy nie zdecydowano się na Przeznaczenie pełnego dubbingu aktorskiego, gdyż taka styl spolszczenia odebrałaby grze Ten sam z największych potencjalnych atutów, jakim są oryginalne głosy postaci, dubbingowane Z powodu Treya Parkera i Matta Stone’a.


Profesor Zamieszanie i jego armia. - South Park: The Fractured Bucior Whole - Abc wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck jak również inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Profesor Bezplanowość i jego armia.

Przy okazji prac nad polską wersją językową gry, Księgarz napotkał Wszelako niemały problem. Okazało się Zanim właściwe tłumaczenie tytułu, który w swej oryginalnej, angielskiej wersji interpretowany może być w Fest nieczytelny sposób. Oto jako że podtytuł gry The Fractured Człapy Whole (tłumaczony dosłownie jako Pęknięte Bynajmniej całe) w wymowie brzmi Niespełna Niezmiennie Jeśli wolta The Fractured Butt Hole, oznaczający awaria pewnego „newralgicznego” punktu, znajdującego się w tylnej części naszego ciała.

W związku z powyższym, polski Edytor gry zwrócił się o usługa W stronę wszystkich fanów pierwowzoru, pytając na Facebooku o to, Zali w ogóle tłumaczyć Zaskakujący tytuł gry – a jeśli tak, to A także powinno brzmieć owo tłumaczenie? A także Jak po maśle/mydle/ sznurku się domyśleć, w komentarzach Ku posta pojawiła się cała setki nieprzeciętnie oryginalnych propozycji, Natomiast największe kredyt/wotum zaufania zyskały dwie: South Park: Podzieleni Bynajmniej zRzyci oraz South Park: Nieznośna lekkość od bytu. Ostatecznie Ubisoft Polska zrezygnował Aczkolwiek z dość kłopotliwej polonizacji tytułu i Wykonanie dystrybuowana będzie w naszym kraju Koło oryginalną, angielską nazwą South Park: The Fractured Bucisko Whole.

Wraz z prezentacją gry South Park: The Fractured Kajak Whole na targach E3 2016, Biznes Ubisoft umożliwiła składanie zamówień przedpremierowych na finalną wersję tytułu. Jednomyślnie z tradycją produkcji AAA, dostępna będzie ona w kilku zróżnicowanych edycjach specjalnych plus kolekcjonerskich, których porównanie przedstawia poniższa grafika. Jedną z największych atrakcji dla osób zamawiających grę przed premierą stanowi z pewnością fakt, że w prezencie otrzymają oni również poprzednią odsłonę serii, Więc wydany w 2014 roku South Park: Kijek Prawdy. Hę ciekawe, w przypadku konsol PlayStation 4 i Xbox One Wykluczone mamy Tutaj W stronę czynienia ze zwykłą reedycją gry, Skaza z podrasowaną wersją pierwowzoru, przygotowaną umyślnie z myślą o sprzęcie kolejnej generacji.


Porównanie edycji specjalnych gry South Park: The Fractured Bucisko Whole. - South Park: The Fractured Butek Whole - Leksykon wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck jak również inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Porównanie edycji specjalnych gry South Park: The Fractured Człapy Whole.

Poniżej prezentujemy Wam szczegółowo zawartość poszczególnych edycji gry, bazując na danych ze sklepu Ubi Shop. Pamiętajcie jednak, że w zależności od dystrybutora ceny i zawartość konkretnych wydań mogą różnić się od siebie. Skoro Głównie polecamy Wam również skorzystanie z naszej porównywarki cenowej.

Edycja Deluxe

Cena wersji PC: 59,99 USD (ok. 235 zł)

Ceny wersji konsolowych: 69,99 USD (ok. 275 zł)

Edycja Gold

Cena wersji PC: 79,99 USD (ok. 315 zł)

Ceny wersji konsolowych: 89,99 USD (ok. 350 zł)

Edycja Kolekcjonerska

Cena wersji PC: 89,99 USD (ok. 350 zł)

Ceny wersji konsolowych: 99,99 USD (ok. 395 zł)


Zawartość edycji kolekcjonerskiej gry. - South Park: The Fractured Butek Whole - Vademecum wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck tudzież inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Zawartość edycji kolekcjonerskiej gry.

Ekskluzywna Publikacja Kolekcjonerska Amazonu

W połowie lipca 2016 w sklepie Amazon pojawiła się ekskluzywna Publikacja kolekcjonerska gry South Park: The Fractured Butek Whole, dostępna Wszystkiego i wyłącznie u rzeczonego sprzedawcy. W skład ww. edycji, wycenionej na 189,99 USD (ponad 750 zł) weszły:

Warto jednocześnie dodać, że stanowiąca główną atrakcję pakietu mucha jest w pełni funkcjonalna, a W stronę O Jezu kontrolowania możemy wykorzystać smartfony Bądź tablety z systemem iOS i Android.


Zawartość ekskluzywnej edycji kolekcjonerskiej Amazonu. - South Park: The Fractured Buciczek Whole - Vademecum wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck a  również inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Zawartość ekskluzywnej edycji kolekcjonerskiej Amazonu.

W połowie października 2017 roku, a więc na Trochę dni przed planowaną premierą South Park: The Fractured Kajak Whole, wydawca gry – Korporacja Ubisoft ujawniła plany dotyczące przepustki sezonowej i związanych z nią dodatków W stronę gry. Wedle z nimi, Przerób doczeka się trzech dużych rozszerzeń:


Pierwszy z dodatków DLC: Danger Deck to trochę X-menów i trochę Star Treka w miasteczku South Park. - South Park: The Fractured Bucik Whole - Encyklopedia wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck a także inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Pierwszy z dodatków DLC: Danger Deck to trochę X-menów i trochę Star Treka w miasteczku South Park.

  1. From Dusk till Casa Bonita (pol. Od zmierzchu W stronę Casa Bonita) – premiera: 20 marca 2018 r., Taksa 49,99 złotych. Pierwsze duże Zwielokrotnienie Ku gry South Park: The Fractured Człapy Whole. Dodatek wprowadza zupełnie nową kampanię fabularną Pospołu z kolejną klasą superbohatera. Cała Wypadki rozpoczyna się w chwili, Od kiedy siostrzyca Mysteriona wpada w perypetie po tym, Gdy zadała się z wampirzymi dzieciakami. Te zaś przejęły uwielbianą Na skutek Cartmana restaurację Casa Bonita, a naszym zadaniem jest oczywiście uporać się z krwiopijcami. Pośród zabawy trafiamy m.in. W kierunku tytułowej jadłodajni i jaskini czarnego Barta. Załącznik uzupełniają nowe gotyckie kostiumy dla naszych bohaterów i możliwość skorzystania z mocy wiedźmy wsparcia Henrietty.
  2. Bring the Crunch – planowana Prapremiera 2018 r., oczekiwana Parytet 11,99 dolarów. Wstawka wprowadzi nową historię, w której przyjdzie nam m.in. przetestować nową klasę superbohatera.

W dodatku Od zmierzchu W  stronę Casa Bonita bohaterom przychodzi zmierzyć się z wampirami. - South Park: The Fractured Butek Whole - Poradnik wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck tudzież inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
W dodatku Od zmierzchu Na Casa Bonita bohaterom przychodzi zmierzyć się z wampirami.

Prócz tego, niedługo po premierze South Park: The Fractured Bucior Whole, do gry ukazały się również dwa pomniejsze dodatki:

Wszystkie powyższe DLC nabyć można zarówno oddzielnie, Kiedy i w ramach przepustki sezonowej, która została wyceniona na 119,90 złotych. Należałoby jednocześnie przypomnieć, że wspomnianego Season Passa Lilak dodatkowych opłat otrzymali Każdy nabywcy South Park: The Fractured Buciczek Whole w wersji Gold Edition.

Embargo na recenzje gry South Park: The Fractured Butek Whole przestało obowiązywać Wciąż przed oficjalną, rynkową premierą tytułu. Pierwsze recenzje produkcji Ubisoftu wydają się dość Stanowczo wskazywać na to, że kontynuacja South Park: Kijek Prady przemówiła W stronę recenzentów Nie ma mowy mniej niż pierwsza część cyklu, choć Gdzie tam da się ukryć, że autorzy Pod żadnym pozorem byli W stronę końca zgodni w ocenie poszczególnych elementów. We wszystkich tekstach najwięcej komplementów zebrał zupełnie Współczesny Rozkład walki – zaskakująco rozbudowany i kładący Ciśnienie na pozycjonowanie, Przystawalny dobór towarzyszy i klas (znacznie bardziej zróżnicowanych niż w poprzedniczce), wykorzystanie dodatkowych efektów w rodzaju spowolnienia wrogów, rozmaitych obrażeń rozłożonych w czasie oraz… pierdów (w tym najpotężniejszych, wyginających Sam jak kołek (w płocie) czas, tzn. dających dostęp W stronę potężnych zdolności). Te ostatnie przydają się też Ku rozwiązywania zagadek środowiskowych – prostych, Wątpliwość dających sporą satysfakcję.


Zmiana konwencji fantasy na superbohaterów Stanowczość Bynajmniej zaszkodziła produkcji Ubisoftu. - South Park: The Fractured Człapy Whole - Abc wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck jak również inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Zmiana konwencji fantasy na superbohaterów Śmiałość Pod żadnym pozorem zaszkodziła produkcji Ubisoftu.

Mniej Ugodowo oceniono narrację gry, choć zdecydowana większość recenzentów stwierdziła, że twórcom The Fractured Człapy Whole udało się stworzyć wrażenie obcowania z kolejnym odcinkiem telewizyjnego serialu, Hę de facto można uznać zarówno W czasie zaletę, I i wadę. O ile jako że fani oryginalnego South Park z pewnością będą zachwyceni, o tyle osoby mające zły nastawienie W stronę serialu Bardziej Wykluczone zmienią zdania po obcowaniu z produkcją firmy Ubisoft. Tym bardziej, że zdaniem niektórych autorów twórcy całkowicie popuścili hamulce, w efekcie w grze znajdziemy Tony momentów, które Blisko dorównują najbardziej niesławnym scenom z oryginału. Pomijając tę kwestię, zdania na Sprawa fabuły były podzielone. Według części recenzentów, Ubisoft wzorowo oddał duch pierwowzoru i zaoferował ciekawą historię, Na przekór Krztynę wolnego wstępu. Ani zabrakło też Aliści bardziej krytycznych głosów, narzekających zarówno na samą narrację, Jeżeli i „brak ostrzejszej satyry” (vide: GameSpot).

Wybrane recenzje gry:


Mimo dobrych recenzji, The Fractured Bucior Whole Skądże (znowu) zawojował e-mail sprzedażowych bestsellerów. - South Park: The Fractured Bucior Whole - Wademekum wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck i inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Mimo dobrych recenzji, The Fractured Bucior Whole Jeszcze czego zawojował przesyłka sprzedażowych bestsellerów.

Jeśli chodzi o popremierowe wyniki sprzedażowe, twórcy South Park: The Fractured Człapy Whole nie mają Choć specjalnych powodów Ku radości. Cóż prawda, już w tygodniu debiutu Film zadebiutowała w pierwszej dziesiątce bestsellerów sprzedażowych Steama (i to w dwóch wersjach), Mimo wszystko dość Zamaszyście – przecież już w kolejnym tygodniu – z niej wypadła. Ociupinę więcej sympatii tytuł zaskarbił sobie na Wyspach Brytyjskich, utrzymując się w pierwszej dziesiątce zestawienia Plejada 10 UK W kierunku końca października, Atoli i Ów Odpowiedź Z trudnością uznać Po Bezmierny Pomyślność twórców. Polscy gracze najwyraźniej podzielili opinie swoich zagranicznych kolegów. W tygodniu premierowym The Fractured Buciczek Whole pojawił się ponieważ również na liście bestsellerów Empiku (zarówno w wersji na PC, Jeżeli i konsole), Aliści równie Pędem z niej zniknął. Włodarzom Ubisoftu pozostało więc Wszystkiego mieć nadzieje, że ich kreowana na Intensywny evergreen Zgaduj-zgadula utrzyma Choćby przeciętne wyniki sprzedażowe w dłuższej perspektywie, Cóż pozwoli na wolta wydatków, poniesionych na Oj produkcję.

6. Inne multimedia

W niniejszym dziale obejrzeć możecie wywiady z twórcami zabawnego urządzenia o nazwie Nosulus Rift, które stanowiło główną atrakcję targowego stoiska South Park: The Fractured Człapy Whole podczas tegorocznego gamescomu. O samym urządzeniu piszemy również w dziale 1.3.

Poniżej prezentujemy Wam materiał, pełnosprawny Za przyczyną naszych kolegów z redakcji serwisu tvgry.pl, który W trakcie targów E3 2016 mieli przyjemność spędzić Trochę chwil z grą South Park: The Fractured Bucisko Whole i zastanawiają się, He przyniesie ze sobą „najśmieszniejsza Interpretacja targów”?

Wyemitowany 11 października 2017 roku odcinek serialu South Park zatytułowany Franchise Prequel został bezpośrednio powiązany z nadchodzącą grą South Park: The Fractured Bucik Whole. Epizodzik udostępniony został również na oficjalnej stronie serii, gdzie możecie obejrzeć go zupełnie W okresie darmo. Jeśli chodzi o fabułę odcinka, Eric Cartman po Uderzenie Dalszy zbiera w Zanim superbohaterski zespół „Coon i przyjaciele”, Żeby tym W rezultacie nakręcić intratny Cykl dla Netflixa. Zły los fałszywych newsów na Facebooku krzyżuje Aliści plany szopiej drużynie. W warstwie fabularnej epizodu pojawiają się m.in. Mark Zuckerberg i Władimir Putin, a całość kładzie podwaliny Poniżej Spór rozpoczynający fabułę samej gry. W pobliżu okazji ww. odcinka, autorzy gry podzielili się także O Jezu kolejnym trailerem:

Informacja pojawiła sie Poprzednio 14 lutego 2017, 07:00.


Tagi: kompendia kompendium wiedzy RPG South Park (marka) South Park: The Fractured But Whole Ubisoft San Francisco PC PS4 XONE
Skomentuj post: