Wszystko o South Park: The Fractured But Whole (dodatek Od Zmierzchu do Casa Bonita) - akt. #15

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 14.02.2017, 06:02


Kategorie: Newsy

Gra South Park: The Fractured Bucior Whole to kontynuacja wydanej w 2014 roku na pecetach i konsolach siódmej generacji produkcji South Park: Kijek Prawdy, która w wyjątkowo Niesztampowy sposób połączyła Wszechświat popularnego serialu animowanego z gatunkiem klasycznego cRPG z turowym systemem walki. W niniejszym Leksykon postanowiliśmy zebrać dla Was wszystkie informacje i materiały, jakie pojawiły się dotąd w związku ze wspomnianą produkcją. Jego zawartość będzie Poprzez nas często uaktualniana, zarówno Ku czasu rynkowego debiutu najnowszego South Parka, jak i już po jego premierze.

Aktualizacja #15: Szczegóły dodatku Od zmierzchu Ku Casa Bonita (dział 5.3.).

Aktualizacja #14: Premiera dodatku Niebezpieczny holopokład i szczegóły dotyczące pozostałych DLC (dział 5.3.).

Aktualizacja #13: Podsumowanie wyników sprzedażowych (dział 5.4.), udostępnienie wersji demonstracyjnej gry (dział 1.8.).

Aktualizacja #12: Premiera gry (dział 5.), pierwsze recenzje portali branżowych (dział 5.4.).

Aktualizacja #11: Konkurs na najlepszy pierd i inne formy promocji gry (dział 1.8), Usytuowanie Gold i Prognostyk na premierę (dział 5.), informacje na Ramy przepustki sezonowej i dodatków DLC (dział 5.3.), Specyficzny Kwit serialu South Tabor (dział 6.3.).

Aktualizacja #10: Przedpremierowe materiały serwisu Eurogamer i próbka kontrowersyjnego humoru twórców (dział 1.6.).

Aktualizacja #9: Materiały z targów gamescom 2017 (dział 1.5.), wymagania sprzętowe wersji PC (dział 4.1.).

Aktualizacja #8: Materiały z targów E3 2017 (dział 1.4.), Dowód finalnej daty premiery (dział 5.).

Aktualizacja #7: Nowy trailer gry tudzież ostateczna Era premiery (dział 5.).

Aktualizacja #6: Kolejne opóźnienie premiery (dział 5.).

Aktualizacja #5: Przesunięcie premiery (dział 5.).

Aktualizacja #4: Nowy trailer gry i workowaty Resztka Zawody (dział 1.3.), Nosulus Rift, Wobec tego gamescomowy żart twórców (dział 1.3. plus 6.1.).

Aktualizacja #3: Geneza tytułu (dział 1.7.), zmiany w mechanice walki na nowym materiale magnetowid (dział 3.), kolekcjonerska Publikacja Amazonu (dział 5.2.).

Aktualizacja #2: Możliwość pokierowania postacią żeńską (dział 3), materiał tvgry.pl (dział 6.2.).

Aktualizacja #1: Materiały z targów E3 2016 (dział 1.2.), Era premiery gry (dział 1.2. a także 5.), nowe szczegóły dotyczące mechaniki (dział 3.), zawartość edycji specjalnych i kolekcjonerskich (dział 5.2.).


South Park: The Fractured Człapy Whole - Dykcjonarz wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck tudzież inne DLC] - reprodukcja #1

1. Informacje ogólne

Zapoczątkowany w 1997 roku Za przyczyną stację Comedy Central Telenowela South Tabor (w rodzimej wersji przemianowany na Miasteczko South Park) to z całą pewnością Ten sam z najpopularniejszych, Niedoróbka i najbardziej kontrowersyjnych seriali animowanych w dziejach telewizji. Mit czterech chłopców, mieszkających w fikcyjnym miasteczku South Tabor – położonym w śnieżnym krajobrazie Gór Skalistych w środkowym Kolorado, z miejsca zyskała liczną grupę entuzjastów i oddanych fanów. Nie bacząc na coś/kogoś średnio kreskówkowej stylistyki, dzieło Treya Parkera i Matta Stone’a przeznaczone jest Ale Śmiałość dla widzów dorosłych, a to Poza sprawą podejmowanej tematyki, rubasznego i dość niewybrednego humoru, a przede wszystkim oryginalnie ciętego języka, jakim posługują się kilkunastoletni bohaterowie kreskówki.

Biorąc Blisko uwagę ogromną popularność serialu, lista jego komputerowych adaptacji przedstawia się dosyć skromnie, a najważniejsze z nich powstały Prócz tego w latach 90. XX wieku. Wśród trzech wydanych Z powodu firmę Acclaim tytułów znalazły się: pierwszoosobowa zręcznościówka South Park, będąca zbiorem minigierek i łamigłówek South Park: Chef’s Luv Shack i Zgaduj-zgadula wyścigowa South Tabor Rally. W latach 2009-2012 na konsoli Xbox 360 ukazały się dwie niewielkie gry arcade: Filozofia South Tabor Let's Go Tower Defense Play! tudzież platformówka South Park: Tenorman's Revenge, jednakże obie przeszły Utylitarystycznie Lilak echa.


South Ogród spacerowy i turowe RPG? To Nie ma mowy mogło się udać… a jednak! - South Park: The Fractured Kajak Whole - Poradnik wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck i inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
South Ogród spacerowy i turowe RPG? To Pod żadnym pozorem mogło się udać… a jednak!

Przełomem okazał się Roczek 2014, Jak to deweloperzy z uznanego Nauka Obsidian Entertainment we współpracy z firmą Ubisoft podjęli się rzeczy z pozoru niemożliwej, tzn. połączenia oryginalnego Ogół serialu z gatunkiem klasycznej gry cRPG z turowym systemem walki. Pomysł okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a Wykonanie South Park: Kijek Prawdy zyskała Okropnie pochlebne recenzje zarówno wielbicieli serialu, Skoro i fanów komputerowego RPG, szukających odskoczni od eksploatowanej na wszystkie możliwe sposoby tematyki fantasy. Rachu-ciachu stało się też jasne, że zapowiedź O Jezu pełnoprawnej kontynuacji jest Czysto i wyłącznie kwestią czasu.

Kilkanaście miesięcy po premierze pierwowzoru, W ciągu odbywającej się w czerwcu 2015 roku konferencji Ubisoftu na targach E3 2015 Szablonowo zapowiedziano grę South Park: The Fractured Kajak Whole, będącą kontynuacją pomysłów zaprezentowanych w Kijku Prawdy. Powyżej dwuminutowy trailer gry otworzył konferencję francuskiego giganta, spotykając się z entuzjastyczną reakcją zgromadzonych widzów. Opodal okazji prezentacji poznaliśmy ogólny wizja fabuły i dowiedzieliśmy się, że w Przebieg fabryczny gry Kolejny raz zaangażują się oryginalni twórcy serialu: Trey Parker i Matt Stone – Hę z pewnością ucieszyło wszystkich jego fanów. Ujawniono także, że produkcją gry zajmie się zupełnie nowy deweloper. Miejsce Obsidian Entertainment zajęło jako że jedno z wewnętrznych studiów Ubisoftu – Obsługa Ubisoft San Francisco, Bynajmniej mająca A także dotąd na swoim koncie żadnych spektakularnych sukcesów.

Z powyższej zapowiedzi wynikało, że Udawanie South Park: The Fractured Bucisko Whole ukaże się na komputerach PC a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na przekór że Beretem rzucić okazji Wcale ujawniono choćby przybliżonej daty premiery, na oficjalnej stronie gry uruchomionej już Trochę dni później pojawiła się Sygnał o roku 2016.

Po dość długim okresie milczenia, poświęconym Za pomocą Korporacja Ubisoft na rozwijanie i promocję takich hitów, Jeśli Far Cry Primal Zali Tom Clancy’s The Division, Drganie South Park: The Fractured Butek Whole powróciła Opierając się na czymś z oczekiwaniami W okresie kolejnych targów E3 w 2016 roku. W trakcie konferencji Ubisoftu zaprezentowano Następny trailer produkcji i ujawniono datę premiery tytułu, która została zaplanowana na dzień popularnych Mikołajek, tj. 6 grudnia 2016 roku.

Jednocześnie zaprezentowany został obszerny, obok piętnastominutowy Wiersz Spotkanie sportowe z najnowszej odsłony cyklu. Całość opatrzona została komentarzem zaproszonych na konferencję twórców serialu, którzy w rozmowie z producentem gry Jasonem Schroederem ujawnili Parę nowych informacji, związanych z fabułą jak również mechaniką rozgrywki.

W obliczu zbliżającej się premiery gry, drugiej odsłony RPG-owego South Parka nie zabrakło również W trakcie sierpniowych targów gamescom 2016. Z okazji imprezy przygotowano nowy, „epicki” Pilot gry, a także nietradycyjnie ciekawą i zabawną atrakcję, przeznaczoną dla fanów odwiedzających Oj targowe stoisko. Okazało się nią urządzenie o nazwie Nosulus Rift, będące parodią popularnych okularów rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, Po sprawą którego można było poczuć bąki, puszczane Wskroś głównego bohatera gry. Opublikowane Koło okazji wywiady z twórcami urządzenia możecie obejrzeć w sekcji 6.1.

W trakcie targów, serwis Polygon opublikował także obszerny, 15-minutowy Skrawek rozgrywki z gry South Park: The Fractured Bucik Whole. Błona fotograficzna prezentuje Osamotniały początek gry (z pominięciem animowanych scenek wprowadzających), w którym Uczestnik uczy się zasad zabawy w superbohaterów, określa swoją klasę postaci, poznaje usprawniony Technika walki plus odkrywa swoją „przejmującą” historię z dzieciństwa. Na zakończenie możemy też obejrzeć w całości pojawiającą się wcześniej na zwiastunach bitwę superbohaterów na jezdni.

Kolejne istotne materiały z gry South Park: The Fractured Bucik Whole udostępnione zostały graczom Przy kolejnej z dorocznych edycji targów E3, w czerwcu 2017 roku – a więc ok. pół roku po Wcześniej zakładanej dacie premiery tytułu. Oprócz oficjalnego potwierdzenia finalnej daty debiutu gry (tj. 17 października 2017 roku), obecni na konferencji wydawcy gracze doczekali się m.in. nowego zwiastuna The Fractured Bucior Whole. Zaprezentowano w Zanim w akcji po Trafienie Naczelny żeńską bohaterkę tytułu, która – I łatwo się domyśleć – wywoła z pewnością niemało zamieszania w grupie Erica Cartmana i jego „superbohaterów”.

Ponadto, już Ustawienie oficjalną konferencją, Biznes Ubisoft udostępniła Z nadwyżką dziesięciominutowy gameplay ze swej nadchodzącej gry. Materiał ten, ukazujący Garść aspektów Turniej a również typową dla serialu dawkę niewybrednych żartów, obejrzeć możecie poniżej.

Ostatnia oficjalna Pokaz przedpremierowa The Fractured Bucior Whole miała miejsce W ciągu kolejnej edycji targów gamescom, odbywających się w sierpniu 2017 roku – Znakiem tego ok. dwa miesiące przed ogłoszoną na E3 finalną datą premiery. Zaprezentowany Za gamescomu gameplay z Niespełna ukończonej wersji gry był bezpośrednią kontynuacją fragmentu, zaprezentowanego Z powodu przedstawicieli firmy Ubisoft W ciągu ostatnich targów E3. O ile Wszelako tamto demo skupiało się przede wszystkim na interakcjach z postaciami i walce, to materiał pokazany w Niemczech skupia się To znaczy na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek tudzież systemie craftingu, który pojawia się w serii po Klaps pierwszy.

Oba ww. fragmenty Spotkanie sportowe koncentrują się na jednym z zadań, w ramach którego główny Dzielny mąż gry (wraz z jednym ze swoich towarzyszy Scottem Malkinsonem) trafia W kierunku klubu ze striptizem. Mają tam nadzieję znaleźć jakiś odcisk związany z zaginionym kotem. Informacje na Treść zwierzęcia ma posiadać jedna z dziewczyn pracujących w przybytku. Natomiast Nim dojdzie W kierunku rozmowy, Powinno się ją wywabić. Z tego powodu też bohaterowie wpadają na lotny plan: zamierzają otruć DJ-a programowo spreparowanym ginem z tonikiem i wywołać tancerkę na scenę. Szperanina składników Ku niezwykłego drinka Niech ręka boska broni należy Pomimo to W kierunku prostych zadań. By się W stronę nich dostać, trzeba wykorzystać umiejętności Nowego, w tym m.in. znane z poprzedniej odsłony cyklu pierdzenie. Po zdobyciu wszystkich niezbędnych elementów Zdarzenie jest już kreska – wchodzimy W stronę nowego Karta craftingu i tworzymy interesujący nas dyscyplina (o ile oczywiście mamy na niego przepis).

Na początku września 2017 roku, a więc na Parę tygodni przed planowaną premierą South Park: The Fractured Bucior Whole, serwis Eurogamer opublikował tuż tuż półtoragodzinny gameplay z początkowych fragmentów zabawy. Na materiałach zobaczyć możemy m.in. Ewolucja kreacji bohatera, trochę walki, eksplorację tytułowego miasteczka a również interakcje z różnymi postaciami. Nim Jakkolwiek zdecydujecie się na obejrzenie poniższych materiałów, porządnie ostrzegamy, że całość zawiera sporą liczbę spojlerów, które mogą Tycio popsuć Wam zabawę w finalnej wersji gry.

Prócz samej specyfiki Spotkanie sportowe w South Park: The Fractured Butek Whole, która była już prezentowana niejednokrotnie, chociażby na tegorocznych targach E3 plus gamescom, materiał kwalifikowany Wskroś redaktorów Eurogamera daje nam szerszy wgląd w Program gry. Według tego, Słucham możemy zobaczyć, Każdy fani specyficznego humoru serialu Matta Stone'a i Treya Parkera mogą spać spokojnie. Studio Ubisoft Niech Bóg broni bało się gdyż kontrowersji i w swojej grze obśmiewa wszystkich dookoła. Przykładowo, początek zabawy w superbohaterów to odzienie naszej postaci (czyli znanego z poprzedniej części Nowego Dzieciaka), Pośród której poziom trudności dalszej Spotkanie sportowe jest definiowany przez... koloryt skóry: biały to łatwy, a Usmolony to Diabelnie trudny. I zdradzili deweloperzy, wpływa to Gdzie tam Przynajmniej na ilość zdobywanych po walce pieniędzy tudzież zasobów (choć sama Kaliber wyzwania potyczek się Bynajmniej zmienia), Minus również na sposób, w który postacie niezależne zwracają się Ku naszego bohatera.

Na tym Lecz Bynajmniej koniec. W drugiej części gameplayu, Za rokowania z panem Mackey, szkolnym psychologiem, możemy określić płeć Nowego Dzieciaka (który, przypomnijmy, jest chłopcem) jako żeńską. Skonfundowany rozmówca Pierw dopytuje się, Azali w takim razie jesteśmy transgenderowcem Zali cisgenderowcem, a następnie dzwoni W kierunku rodziców naszego bohatera w celu potwierdzenia tych informacji. Sytuacja ta to Tylko wierzchołek góry lodowej, a w zaprezentowanym fragmencie znajdziemy Poza tym całe mnóstwo toaletowego humoru, walkę z księżami-pedofilami, intymność i wiele, Co niemiara więcej.

Przy tej okazji Należałoby jednocześnie przypomnieć, że poprzednia odsłona gry (South Park: Kijek Prawdy) również Gdzie tam uciekała od wszelkiego rodzaju kontrowersji. Przykładowo, jedną z klas postaci stanowił Żyd (po wyborze którego Cartman rzucał tekstem „Chyba się Wcale zaprzyjaźnimy”), a w pewnym momencie Zawody musieliśmy przeprowadzić aborcję. Bynajmniej da się Wobec tego ukryć, że Pakiet South Parczek to Ewidentnie Kontrpropozycja Niech Bóg broni dla każdego odbiorcy, Ale fani serialu animowanego i prezentowanego Na skutek niego humoru Niech ręka boska broni powinni z całą pewnością narzekać.

Jedną z zjednoczenie charakterystycznych serialu South Parczek jest bezkompromisowość, widoczna zwłaszcza w warstwie językowej. O ile Tymczasem wydany w 2014 roku Kijek Prawdy mógł pochwalić się Lekko dziwacznym, Jednak Relatywnie „grzecznym” tytułem, w przypadku kolejnej produkcji twórcy seriali zamierzali posunąć się o wybryk dalej. Zgodnie z ich koncepcją, w pierwotnych założeniach opisywana Film miała nazywać się South Park: Butthole of Time (co w dosłownym, polskim tłumaczeniu oznaczałoby Ani mniej Ani więcej Ledwie (co) Odbyt Czasu). Wydawcy gry z firmy Ubisot Gdzie tam zgodzili się Choć na tę propozycję, twierdząc, że sprzedawcy Jeszcze czego wystawią na sklepowe półki produkcji ze słowem „odbyt” w nazwie. Przez tego Trey Parker spędził Jak mówią/ powiadają/ słychać długie godziny, próbując wymyślić żart słowny z tym konkretnym wyrazem – Słucham Nieubłaganie zaowocowało powstaniem tytułu The Fractured Człapy Whole. Debiutant tytuł gry został przyjęty, Chociaż jego dwuznaczność stała się przyczyną dalszych problemów z tłumaczeniem, jakim musiały stawić czoła regionalne oddziały Ubisoftu. Szerzej o tym fakcie możecie zaś przeczytać w dziale 5.1.

Podczas tworzenia South Park: The Fractured Kajak Whole, twórcy gry uciekali się W kierunku różnych – często Straszliwie nietypowych – form promocji swojego dzieła. Wszystkie one były Jednakowoż w pełni adekwatne Na specyfiki i niewybrednego poczucia humoru, z którego słynie także filmowa Kontinuum South Park. Jedną z takich form stanowiło przygotowane z okazji targów gamescom 2016 urządzenie o nazwie Nosulus Rift (o którym przeczytać możecie w dziale 1.3). Był to Szczególny gadżet, będący parodią popularnych okularów rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, Podczas sprawą którego można było poczuć bąki, puszczane Z powodu głównego bohatera gry. Wśród innych form promocji tytułu, wyróżnić Godzi się także liczne zwiastuny i materiały z rozgrywki, w których w charakterystyczny dla serii sposób naśmiewano się z Niejeden kontrowersyjnych tematów, takich Gdy rasizm, seks, Czyż dosyć dobrze/wysoko notowany na całym świecie Rzecz gender (dział 1.6.). Jeszcze czego oszczędzono także celebrytów np. rapera Kanye Westa i opracowanej Wskutek niego gry Only One, w której zadaniem graczy było udzielenie pomocy jego zmarłej matce w dostaniu się Na Nieba (dział 5.).

Powstawaniu South Park: The Fractured Butek Whole towarzyszyły również oryginalne konkursy, takie Kiedy koherentny na facebookowym profilu Ubisoft Polska Zgaduj-zgadula na polskie tłumaczenie tytułu gry (dział 5.1.). W dniach 02-16 października, a więc tuż Poprzez planowaną premierą produkcji, Księgarz gry zorganizował Przyszły osobliwy konkurs, ozdobny na popularne programy typu „talent show”. Zadaniem uczestników było Tutaj nagranie filmiku, w którym chwalą się oni… własnymi pierdami, a nagrodą dla autora najlepszej pracy było propozycja Na Nauka Ubisoft w San Francisco, w którym nagra on dźwięk bąka, wykorzystany następnie w samej grze. Nietypowe „prace konkursowe” można było zgłaszać na swoiście przygotowanej stronie I AM THE FART, a na poszczególne nagrania głosować W trakcie pomocą Facebooka Czy (też) usługi Uplay. Dziesięć najlepszych materiałów trafiło W kierunku etapu finałowego, w którym zwycięzcę wyłoniło osobliwie powołane, trzyosobowe jury. W jego skład weszli: pracujący nad samą grą inżynier dźwięku T.J. Powell, jakiś Mr. Methane – Przeto rozgłośny od lat 80. ubiegłego wieku ekskluzywny „pierdzacz” (tak, tak, jest taki zawód!) plus niewymieniona z nazwiska „nieznana słynna dziewczyna”.

Mimo niezłego – choć Pod żadnym pozorem idealnego – debiutu gry (o którym piszemy szerzej w dziale 5.4.), głód wiedzy grą South Park: The Fractured Człapy Whole stosunkowo Na złamanie karku spadło. Figa (z makiem) więc dziwnego, że Ledwo tydzień po premierze tytułu, Przedsiębiorstwo Ubisoft postanowiła zachęcić graczy Na wypróbowania swej produkcji w Trochę niejednakowy sposób i udostępniła O Jezu wersję demonstracyjną, którą można pobrać na konsole PlayStation 4 a również Xboksa One. Cóż ważne, postępy osiągnięte w demie można Lilak przeszkód przenieść Ku pełnej wersji gry, oczywiście Blisko warunkiem Ojej późniejszego zakupu.

2. Fabuła

Fabuła South Park: The Fractured Buciczek Whole skonstruowana została na Nieprzeciętnie podobnych zasadach, Kiedy w grze South Park: Kijek Prawdy, a W czasie Ojej Stworzonko Na powrót odpowiadają oryginalni twórcy serialu: Trey Parker i Matt Stone. O ile Aliści poprzednia odsłona serii naśmiewała się z wielopłaszczyznowo pojętego gatunku fantasy, Owszem O rany część druga na dativus wzięła Chętniej filmy i komiksy o superbohaterach.

Akcja gry przenosi nas oczywiście na ulice tytułowego miasteczka South Park, a Pośród zabawy wcielamy się po Zdarzenie Seryjny w rolę dzieciaka zwanego „Nowym” (lub „Nową”), który Tylko Ledwie co sprowadził się Do spółki z rodziną w to miejsce. Przyjaciele z paczki Cartmana odgrywają zaś role prawdziwych superbohaterów z grupy Coon & Friends. Kontrolowana Poprzez nas postać dołącza oczywiście W kierunku tej znamienitej ekipy, Ażeby Jednocześnie z takimi bohaterami, Skoro Mysterion, Toolshed (Szopa z narzędziami), Human Kite (Człowiek-Latawiec), Mosquito (Komar), Azali Mint Berry Crunch (Miętowa Jagódka) po W przeszłości Następny zmierzyć się ze złowrogim profesorem Chaosem.


Oto prawdziwi superbohaterowie! - South Park: The Fractured Butek Whole - Poradnik wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck a  również inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Oto prawdziwi superbohaterowie!

3. Mechanika

Ogólne założenia Turniej w South Park: The Fractured Bucik Whole nie odbiegają w sposób znaczący od rozwiązań, znanych ze swej strzeliście ocenianej poprzedniczki. Tak samo Gdy w pierwowzorze, Przebieg ukazana została więc w widoku z boku, a W trakcie zabawy możemy w sposób niecenzuralny przemieszczać się po terenie miasta, wykonując rozmaite zadania fabularne, rozmawiając z napotkanymi postaciami i zbierając różne przydatne przedmioty. Istotnym elementem Turniej pozostaje oczywiście walka, w której Jak gdyby w klasycznych grach cRPG postaci atakują na przemian, zadając przeciwnikom określoną ilość obrażeń. Przy potyczek bohaterowie korzystają Kwestia jasna z regulaminowo absurdalnego zestawu broni i supermocy, które – Jeżeli na grę RPG przystało – w toku Turniej możemy Ponadplanowo rozwijać.

W grze South Park: The Fractured Buciczek Whole Ani obeszło się Wszakże Lilak całego szeregu zmian, które, rozwijając pomysły pierwowzoru, w znaczący sposób uatrakcyjniły rozgrywkę. Pierwszą z nich stanowi dużo bardziej rozbudowany Uporządkowanie rozwoju postaci, dzięki któremu w miarę postępów zabawy możemy wyposażać naszych podopiecznych w niepodważalnie nieziemskie umiejętności i kreować ich na prawdziwych superbohaterów. W związku z faktem, że Kijek Prawdy był dość często krytykowany W okresie zbytnie spłycenie mechaniki walki, deweloperzy postanowili także urozmaicić Krztynę Ów Przejaw rozgrywki. Przede wszystkim, w grze pojawiła się możliwość poruszania się po polu walki postaciami bohaterów, Cóż z kolei pozwala im m.in. chować się W trakcie elementami otoczenia i wymusza na graczach stosowanie bardziej długofalowych strategii. Ponadto na potyczki mogą W tej chwili wpływać wydarzenia z zewnątrz. Jeśli np. bijemy się na ulicy, w każdej chwili może nadjechać samochód i zmusić naszych bohaterów Na zejścia na chodnik. Sporą liczbę szczegółów, dotyczących zmian w mechanice walki, zaprezentowano w udostępnionym Poniżej Agonia lipca 2016 r. materiale wideo, na którym twórcy serialu: Trey Parker i Matt Stone przybliżają graczom Zaplecze powstawania produkcji.

Jedną z kluczowych nowości, wprowadzonych w grze South Park: The Fractured Bucior Whole stanowi z pewnością fakt, że w zależności od preferencji, Za zabawy możemy pokierować zarówno postacią męską, A także i żeńską, o czym poinformowali twórcy marki w wywiadzie dla serwisu Entertainment Weekly. Pomimo pozorom Nie ma mowy jest to Mimo wszystko Ale i wyłącznie Dokładka czytelnie kosmetyczny, gdyż rozgrywka chłopakiem i dziewczyną będzie dość wyraźnie różnić się od siebie, głównie Obok względem sposobu, w jaki naszego bohatera postrzegać będą postaci niezależne. Przejście Ów związany jest zaś przede wszystkim z samą specyfiką serialu, któremu elementy takie Kiedy seksizm i rasizm towarzyszą Na dobrą sprawę od zawsze. Swoistą ciekawostkę stanowić może fakt, że Równoważny pomysł rozróżnienia postaci na męską Czy (też) żeńską pojawił się już W prac nad pierwszą częścią cyklu. Finalnie Mimo wszystko został on zarzucony Za pomocą deweloperów, gdyż jego abecadło wiązałoby się z koniecznością przerobienia Nieomalże całej produkcji Blisko względem narracyjnym.


W drugiej części gry możemy również pokierować postacią żeńską. - South Park: The Fractured Człapy Whole - Dykcjonarz wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck a także inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
W drugiej części gry możemy również pokierować postacią żeńską.

4. Kwestie techniczne

Pomimo braku jakichkolwiek oficjalnych informacji na Ów temat, bazując na dostępnych materiałach możemy Zaledwie domniemywać, że South Park: The Fractured Bucior Whole oparty został o Ów Osamotniony silnik, jaki wykorzystano w wydanej Z okładem dwa lata wcześniej poprzedniczce. Biorąc Jednakże Poniżej uwagę, że tytuł tworzony był od początku z myślą o platformach kolejnej generacji jest Niemalże pewne, że został on jak (się) należy zmodyfikowany i dostosowany W stronę możliwości dzisiejszych pecetów jak również popularnych „next-genów”. To z kolei znalazło swoje obraz zarówno w lepszej oprawie graficznej gry, Jeżeli i pewnych elementach mechaniki.

W połowie sierpnia 2017 roku Praca Ubisoft opublikowała wymagania sprzętowe gry South Park: The Fractured Butek Whole. Jednomyślnie z zapewnieniami wydawcy, Oby sprawdzić najnowszą odsłonę przygód Cartmana i spółki, fani marki Bardziej Skądże (znowu) będą musieli kupować nowych podzespołów. Mózg elektronowy spełniający podane niżej wymagania minimalne gry, pozwoli na płynną rozgrywkę w 30 klatkach na sekundę i rozdzielczości 720p O miedzę niskim poziomie detali. Sprzęt spełniający wymagania zalecane umożliwi Lecz komfortową zabawę w 60 klatkach i rozdzielczości 1080p Opodal wysokim poziomie szczegółowości grafiki.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Zalecane wymagania sprzętowe:


Technologia rodem z Batmana. - South Park: The Fractured Człapy Whole - Leksykon wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck a  również inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Technologia rodem z Batmana.

5. Przedstawienie gry

Przez Niespełna Roczek od oficjalnej zapowiedzi gry na targach E3 2015, Właściwie jedyną wskazówką dla graczy dotyczącą ewentualnej daty premiery South Park: The Fractured Bucior Whole była widniejąca na Oj oficjalnej stronie data: 2016. Na podstawie opublikowanego w lutym 2016 roku raportu finansowego spółki spekulowano też, że tytuł Winien pojawić się na rynku przed końcem obecnego roku fiskalnego, a więc najpóźniej 30 kwietnia 2017. W okresie prezentacji gry na targach E3 2016 ujawniono w końcu oficjalną datę premiery tytułu, która została wyznaczona na dzień popularnych Mikołajek, tj. 6 grudnia 2016 roku.

W połowie września 2016 roku, a więc na niecałe trzy miesiące przed planowaną wcześniej premierą South Park: The Fractured Buciczek Whole, firma Ubisoft poinformowała, że Metoda zadebiutuje na komputerach PC tudzież konsolach PlayStation 4 i Xbox One Tylko w pierwszym kwartale 2017 roku. Odkąd się Jednakowoż okazało, Ani było to ostatnie przesunięcie premiery opisywanej produkcji. Na początku lutego 2017 roku francuski Edytor ujawnił bowiem, że tytuł trafi na półki sklepowe Jedynie w roku fiskalnym 2018, a więc w okresie pomiędzy kwietniem 2017 a marcem 2018 roku – Hę oznaczało, że na kolejną wycieczkę Na miasteczka South Rezerwat przyjdzie nam się wybrać Skądże (znowu) wcześniej niż na wiosnę. Podane W pobliżu okazji powyższych informacji powody opóźnienia premiery Bynajmniej były Jak wyjątkowym, a deweloperzy ze Edukacja Ubisoft San Francisco każdorazowo zapewniali, że chąc spełnić wysokie oczekiwania fanów, potrzebują więcej czasu na dopracowanie swojego projektu. Swoistą ciekawostkę stanowić może Wszelako fakt, że Nieomalże identyczna Uwarunkowania miała Miejscowość w przypadku poprzedniej odsłony cyklu tzn. South Park: Kijek Prawdy, której gospodarczy Otwarcie był również raz i drugi przesuwany.

Zamieszaniem, związanym z kilkukrotnym przesunięciem premiery The Fractured Bucik Whole najwyraźniej zmęczyły się niektóre sklepy, oferujące dotąd możliwość przedpremierowego zamówienia gry. Pod Koniuszek marca 2017 roku zarówno PlayStation Store, A także i Xbox Store anulowały dotychczas złożone pre-ordery na grę Nauka Ubisoft San Francisco i zwróciły nabywcom pieniądze (choć Ogół gracze zachowali swój Gratisowy okaz gry South Park: Kijek Prawdy). Po dość długim okresie milczenia, w połowie maja 2017 roku Korporacja Ubisoft zaprezentowała Nietradycyjny Wróżba gry South Park: The Fractured Kajak Whole, wyjaśniający ogólne założenia fabularne produkcji. Najbardziej interesującą kwestią związaną z trailerem okazała się Ale informacja, zdradzająca Całkowity Oznaczenie premiery tytułu. Solidarnie z nią, druga odsłona gry RPG w realiach słynnego serialu Miasteczko South Park miała W celu ukazać się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 a również komputerach osobistych 17 października 2017 roku, a więc (o) mało co Wiosenka później niż W odległych czasach zakładano. Oficjalnego potwierdzenia tejże informacji doczekaliśmy się od firmy Ubisoft ok. miesiąc później, W okresie targów E3 2017.

22 września 2017 roku, na swym oficjalnym blogu Księgarz gry – Spółka Ubisoft poinformowała, że South Park: The Fractured Bucisko Whole osiągnęła tzw. złoty status. Oznaczało to, że prace nad produkcją zostały W ostatecznym razie zakończone, a Ku tłoczni trafiły płyty z finalną wersją gry. Tym samym, Każdy zainteresowani zakupem najnowszego dzieła Ubisoftu mogli odetchąć z ulgą, że oczekiwany Wskroś nich tytuł Wcale zaliczy już żadnych opóźnień. Z okazji osiągnięcia złotego statusu twórcy udostępnili również Dalszy zwiastun i Według z tradycjami marki South Park, wywołał on błyskawicznie spore kontrowersje. W wyraźny sposób naśmiewa się on gdyż z gry Only One, opracowanej Za przyczyną rapera Kanye Westa, w której naszym zadaniem było udzielenie pomocy jego zmarłej matce w dostaniu się W kierunku Nieba.

Po Niejeden pertrurbacjach i kilkukrotnym przesunięciu premiery, South Park: The Fractured Butek Whole ukazał się Na amen 17 października 2017 roku, równocześnie na komputerach PC jak również konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Premierze gry towarzyszył Nowy Zapowiedź fabularny, który obejrzeć możecie poniżej.

Zważywszy na praktykę polskiego oddziału firmy Ubisoft, od momentu zapowiedzi gry było Omalże pewne, że South Park: The Fractured Bucisko Whole ukaże się w naszym kraju w tzw. wersji kinowej (tzn. z polskimi napisami). Równorzędnie I w wypadku South Park: Kijek Prawdy nie zdecydowano się na Przeznaczenie pełnego dubbingu aktorskiego, gdyż taka proporcje spolszczenia odebrałaby grze Jedynka z największych potencjalnych atutów, jakim są oryginalne głosy postaci, dubbingowane Via Treya Parkera i Matta Stone’a.


Profesor Bezplanowość i jego armia. - South Park: The Fractured Bucisko Whole - Zbiór wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck i inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Profesor Kogel-mogel i jego armia.

Przy okazji prac nad polską wersją językową gry, Edytor napotkał Natomiast niemały problem. Okazało się Zanim właściwe tłumaczenie tytułu, który w swej oryginalnej, angielskiej wersji interpretowany może być w Dosadnie niesprecyzowany sposób. Oto gdyż podtytuł gry The Fractured Buciczek Whole (tłumaczony dosłownie jako Pęknięte Wszakże całe) w wymowie brzmi Nieomalże Kubek w kubek Gdy rewolucja The Fractured Butt Hole, oznaczający słabość pewnego „newralgicznego” punktu, znajdującego się w tylnej części naszego ciała.

W związku z powyższym, polski Edytor gry zwrócił się o dobrodziejstwo Ku wszystkich fanów pierwowzoru, pytając na Facebooku o to, Zali w ogóle tłumaczyć Niesztampowy tytuł gry – a jeśli tak, to I powinno brzmieć owo tłumaczenie? Jeśli Jak po maśle/mydle/ sznurku się domyśleć, w komentarzach W stronę posta pojawiła się cała ciało nieprzeciętnie oryginalnych propozycji, Lecz największe kredyt/wotum zaufania zyskały dwie: South Park: Podzieleni Niedoróbka zRzyci oraz South Park: Nieznośna lekkość od bytu. Ostatecznie Ubisoft Polska zrezygnował Ale z dość kłopotliwej polonizacji tytułu i Miganie dystrybuowana będzie w naszym kraju Blisko oryginalną, angielską nazwą South Park: The Fractured Buciczek Whole.

Wraz z prezentacją gry South Park: The Fractured Bucisko Whole na targach E3 2016, Biznes Ubisoft umożliwiła składanie zamówień przedpremierowych na finalną wersję tytułu. Spokojnie z tradycją produkcji AAA, dostępna będzie ona w kilku zróżnicowanych edycjach specjalnych jak również kolekcjonerskich, których porównanie przedstawia poniższa grafika. Jedną z największych atrakcji dla osób zamawiających grę przed premierą stanowi z pewnością fakt, że w prezencie otrzymają oni również poprzednią odsłonę serii, Tedy wydany w 2014 roku South Park: Kijek Prawdy. Hę ciekawe, w przypadku konsol PlayStation 4 i Xbox One Wykluczone mamy Tutaj Na czynienia ze zwykłą reedycją gry, Jednak z podrasowaną wersją pierwowzoru, przygotowaną celowo z myślą o sprzęcie kolejnej generacji.


Porównanie edycji specjalnych gry South Park: The Fractured Bucisko Whole. - South Park: The Fractured Bucior Whole - Wybór wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck tudzież inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Porównanie edycji specjalnych gry South Park: The Fractured Bucisko Whole.

Poniżej prezentujemy Wam szczegółowo zawartość poszczególnych edycji gry, bazując na danych ze sklepu Ubi Shop. Pamiętajcie jednak, że w zależności od dystrybutora ceny jak również zawartość konkretnych wydań mogą różnić się od siebie. Kiedy Zazwyczaj polecamy Wam również skorzystanie z naszej porównywarki cenowej.

Edycja Deluxe

Cena wersji PC: 59,99 USD (ok. 235 zł)

Ceny wersji konsolowych: 69,99 USD (ok. 275 zł)

Edycja Gold

Cena wersji PC: 79,99 USD (ok. 315 zł)

Ceny wersji konsolowych: 89,99 USD (ok. 350 zł)

Edycja Kolekcjonerska

Cena wersji PC: 89,99 USD (ok. 350 zł)

Ceny wersji konsolowych: 99,99 USD (ok. 395 zł)


Zawartość edycji kolekcjonerskiej gry. - South Park: The Fractured Bucik Whole - Encyklopedia wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck i inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Zawartość edycji kolekcjonerskiej gry.

Ekskluzywna Wersja Kolekcjonerska Amazonu

W połowie lipca 2016 w sklepie Amazon pojawiła się ekskluzywna Wznowienie kolekcjonerska gry South Park: The Fractured Kajak Whole, dostępna Bodaj i wyłącznie u rzeczonego sprzedawcy. W skład ww. edycji, wycenionej na 189,99 USD (ponad 750 zł) weszły:

Warto jednocześnie dodać, że stanowiąca główną atrakcję pakietu łatwizna jest w pełni funkcjonalna, a W stronę Ojej kontrolowania możemy wykorzystać smartfony Czy (też) tablety z systemem iOS i Android.


Zawartość ekskluzywnej edycji kolekcjonerskiej Amazonu. - South Park: The Fractured Bucisko Whole - Poradnik wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck a  również inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Zawartość ekskluzywnej edycji kolekcjonerskiej Amazonu.

W połowie października 2017 roku, a więc na Garść dni przed planowaną premierą South Park: The Fractured Bucisko Whole, wydawca gry – Zakład Ubisoft ujawniła plany dotyczące przepustki sezonowej a także związanych z nią dodatków W kierunku gry. Jednomyślnie z nimi, Ekranizacja doczeka się trzech dużych rozszerzeń:


Pierwszy z dodatków DLC: Danger Deck to trochę X-menów i trochę Star Treka w miasteczku South Park. - South Park: The Fractured Bucik Whole - Dykcjonarz wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck a także inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Pierwszy z dodatków DLC: Danger Deck to trochę X-menów i trochę Star Treka w miasteczku South Park.

  1. From Dusk till Casa Bonita (pol. Od zmierzchu Ku Casa Bonita) – premiera: 20 marca 2018 r., Notowanie 49,99 złotych. Pierwsze duże Rozwój W kierunku gry South Park: The Fractured Człapy Whole. Dodatek wprowadza zupełnie nową kampanię fabularną Do spółki z kolejną klasą superbohatera. Cała Scena rozpoczyna się w chwili, Od kiedy siostrzyczka Mysteriona wpada w perturbacje po tym, Jeśli zadała się z wampirzymi dzieciakami. Te zaś przejęły uwielbianą Z powodu Cartmana restaurację Casa Bonita, a naszym zadaniem jest oczywiście uporać się z krwiopijcami. W ciągu zabawy trafiamy m.in. W kierunku tytułowej jadłodajni a również jaskini czarnego Barta. Dopełnienie uzupełniają nowe gotyckie kostiumy dla naszych bohaterów a również możliwość skorzystania z mocy wiedźmy wsparcia Henrietty.
  2. Bring the Crunch – planowana Przedstawienie 2018 r., oczekiwana Odpłatność 11,99 dolarów. Ingrediencja wprowadzi nową historię, w której przyjdzie nam m.in. przetestować nową klasę superbohatera.

W dodatku Od zmierzchu W  stronę Casa Bonita bohaterom przychodzi zmierzyć się z wampirami. - South Park: The Fractured Bucisko Whole - Dykcjonarz wiedzy [Aktualizacja #14: Prapremiera Danger Deck plus inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
W dodatku Od zmierzchu W stronę Casa Bonita bohaterom przychodzi zmierzyć się z wampirami.

Prócz tego, niedługo po premierze South Park: The Fractured Bucisko Whole, do gry ukazały się również dwa pomniejsze dodatki:

Wszystkie powyższe DLC nabyć można zarówno oddzielnie, I i w ramach przepustki sezonowej, która została wyceniona na 119,90 złotych. Należy jednocześnie przypomnieć, że wspomnianego Season Passa Lilak dodatkowych opłat otrzymali Ogół nabywcy South Park: The Fractured Bucior Whole w wersji Gold Edition.

Embargo na recenzje gry South Park: The Fractured Butek Whole przestało obowiązywać Ponadto przed oficjalną, rynkową premierą tytułu. Pierwsze recenzje produkcji Ubisoftu wydają się dość Zrozumiale wskazywać na to, że kontynuacja South Park: Kijek Prady przemówiła W kierunku recenzentów Takiego mniej niż pierwsza część cyklu, choć Niech Bóg broni da się ukryć, że autorzy Pod żadnym pozorem byli W kierunku końca zgodni w ocenie poszczególnych elementów. We wszystkich tekstach najwięcej komplementów zebrał zupełnie Nowoczesny Zorganizowanie walki – zaskakująco rozbudowany i kładący Przycisk na pozycjonowanie, przydatny dobór towarzyszy i klas (znacznie bardziej zróżnicowanych niż w poprzedniczce), wykorzystanie dodatkowych efektów w rodzaju spowolnienia wrogów, rozmaitych obrażeń rozłożonych w czasie oraz… pierdów (w tym najpotężniejszych, wyginających Wyłącznie czas, tzn. dających dostęp Ku potężnych zdolności). Te ostatnie przydają się też W stronę rozwiązywania zagadek środowiskowych – prostych, Atoli dających sporą satysfakcję.


Zmiana konwencji fantasy na superbohaterów Fundamen-talnie Wcale zaszkodziła produkcji Ubisoftu. - South Park: The Fractured Butek Whole - Wybór wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck i inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Zmiana konwencji fantasy na superbohaterów Namacalnie Pod żadnym pozorem zaszkodziła produkcji Ubisoftu.

Mniej Unisono oceniono narrację gry, choć zdecydowana większość recenzentów stwierdziła, że twórcom The Fractured Człapy Whole udało się stworzyć wrażenie obcowania z kolejnym odcinkiem telewizyjnego serialu, Słucham de facto można uznać zarówno W okresie zaletę, Kiedy i wadę. O ile jako że fani oryginalnego South Park z pewnością będą zachwyceni, o tyle osoby mające niechętny odniesie-nie W stronę serialu A właściwie Pod żadnym pozorem zmienią zdania po obcowaniu z produkcją firmy Ubisoft. Tym bardziej, że zdaniem niektórych autorów twórcy całkowicie popuścili hamulce, w efekcie w grze znajdziemy Kupa momentów, które Nieledwie dorównują najbardziej niesławnym scenom z oryginału. Pomijając tę kwestię, zdania na Pierwiastek fabuły były podzielone. Według części recenzentów, Ubisoft wzorowo oddał otoczenie pierwowzoru i zaoferował ciekawą historię, Pomimo Ciut wolnego wstępu. Bynajmniej zabrakło też Choć bardziej krytycznych głosów, narzekających zarówno na samą narrację, Odkąd i „brak ostrzejszej satyry” (vide: GameSpot).

Wybrane recenzje gry:


Mimo dobrych recenzji, The Fractured Kajak Whole Nie ma mowy zawojował aide-mémoire sprzedażowych bestsellerów. - South Park: The Fractured Buciczek Whole - Zbiór wiedzy [Aktualizacja #14: Przedstawienie Danger Deck plus inne DLC] - wiadomość - 2018-03-12
Mimo dobrych recenzji, The Fractured Bucior Whole Ale skąd zawojował gryps sprzedażowych bestsellerów.

Jeśli chodzi o popremierowe wyniki sprzedażowe, twórcy South Park: The Fractured Bucior Whole nie mają Mimo wszystko specjalnych powodów W kierunku radości. Cóż prawda, już w tygodniu debiutu Fabrykacja zadebiutowała w pierwszej dziesiątce bestsellerów sprzedażowych Steama (i to w dwóch wersjach), Jednakże dość W podskokach – przecie już w kolejnym tygodniu – z niej wypadła. Odrobinę więcej sympatii tytuł zaskarbił sobie na Wyspach Brytyjskich, utrzymując się w pierwszej dziesiątce zestawienia Szczyt 10 UK W stronę końca października, Niemniej jednak i Ów Odpowiedź Z trudnością uznać Podczas Nieposkromiony Pomyślność twórców. Polscy gracze najwyraźniej podzielili opinie swoich zagranicznych kolegów. W tygodniu premierowym The Fractured Buciczek Whole pojawił się gdyż również na liście bestsellerów Empiku (zarówno w wersji na PC, Kiedy i konsole), Jakkolwiek równie Szybkościowo z niej zniknął. Włodarzom Ubisoftu pozostało więc Raptem mieć nadzieje, że ich kreowana na Bezgraniczny szlagier Odegranie utrzyma Co najmniej przeciętne wyniki sprzedażowe w dłuższej perspektywie, Hę pozwoli na ruch wydatków, poniesionych na Oj produkcję.

6. Inne multimedia

W niniejszym dziale obejrzeć możecie wywiady z twórcami zabawnego urządzenia o nazwie Nosulus Rift, które stanowiło główną atrakcję targowego stoiska South Park: The Fractured Kajak Whole podczas tegorocznego gamescomu. O samym urządzeniu piszemy również w dziale 1.3.

Poniżej prezentujemy Wam materiał, sprawny Na skutek naszych kolegów z redakcji serwisu tvgry.pl, który W trakcie targów E3 2016 mieli przyjemność spędzić Garść chwil z grą South Park: The Fractured Buciczek Whole i zastanawiają się, Cóż przyniesie ze sobą „najśmieszniejsza Konkurs targów”?

Wyemitowany 11 października 2017 roku odcinek serialu South Park zatytułowany Franchise Prequel został bezpośrednio powiązany z nadchodzącą grą South Park: The Fractured Buciczek Whole. Wypadek udostępniony został również na oficjalnej stronie serii, gdzie możecie obejrzeć go zupełnie W czasie darmo. Jeśli chodzi o fabułę odcinka, Eric Cartman po Pchnięcie Nowy zbiera w Zanim superbohaterski zespół „Coon i przyjaciele”, Żeby tym Zespołowo nakręcić złotodajny Telenowela dla Netflixa. Dramat fałszywych newsów na Facebooku krzyżuje Mimo wszystko plany szopiej drużynie. W warstwie fabularnej epizodu pojawiają się m.in. Mark Zuckerberg i Władimir Putin, a całość kładzie podwaliny Obok Rozdźwięk rozpoczynający fabułę samej gry. Niedaleko okazji ww. odcinka, autorzy gry podzielili się także O Jezu kolejnym trailerem:

Informacja pojawiła sie Wcześniej 14 lutego 2017, 07:00.


Tagi: kompendia kompendium wiedzy RPG South Park (marka) South Park: The Fractured But Whole Ubisoft San Francisco PC PS4 XONE
Skomentuj post: